fot. wikipedia.org

Kielce: Usunięto awarię ogrzewania, trwa napełnianie sieci ciepłowniczej

Zakończyła się wymiana uszkodzonego fragmentu sieci ciepłowniczej na dwóch kieleckich osiedlach, obecnie jest ona napełniania ciepłą wodą – poinformowała PAP we wtorek rano Anna Niedzielska z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (MPEC) w Kielcach.

Do awarii doszło w niedzielę po południu w północnych dzielnicach miasta. Bez ogrzewania i ciepłej wody jest ok. 10 tys. osób z osiedli Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze.

Znalezienie przez ekipy MPEC i firmę je wspomagającą miejsca awarii, było bardzo trudne – sieć jest ułożona głęboko pod wysoką skarpą. W poniedziałek po południu udało się w końcu namierzyć uszkodzony fragment sieci ciepłowniczej, który jak się okazało, był się pod parkingiem.

Usuwanie awarii MPEC zakończyło we wtorek rano.

„W tej chwili uzupełniamy braki w sieci. Pełną parą chcemy ruszyć koło południa, więc wtedy ludzie w domach będą mieli odczuwalną zmianę temperatury” – podkreśliła Anna Niedzielska.

W województwie świętokrzyskim trwają ferie, dlatego nie ma uczniów w szkołach. Według informacji przekazanych przez prezydenta Bogdana Wentę, jeśli chodzi o przedszkola, to nie ma na razie problemów z utrzymaniem w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury.

„Zastanawialiśmy się nad przeniesieniem dzieci do innych przedszkoli, ale okazało się, że w tej chwil nie ma takiej potrzeby” – zapewnił Bogdan Wenta.

Obecnie w Kielcach jest kilkunastostopniowy mróz. W nocy termometry wskazywały minus 15 stopni Celsjusza.

PAP/RIRM

drukuj