fot. PAP

Katowice: Pielgrzymi na rolkach i hulajnogach wyruszą do Piekar Śląskich

Dziś w ramach Archidiecezjalnego „Święta Młodych” z Katowic do Piekar Śląskich wyruszy pielgrzymka na hulajnogach i rolkach. Młodzi będą pielgrzymować pod hasłem „S(h/l)alom Młodym”.

To pierwsza na świecie tego typu pielgrzymka. Do udziału w niej  zgłosiło się ponad 50 uczestników, jednak nie wykluczona jest liczba 100 osób.

Pielgrzymka ma być swego rodzaju podsumowaniem dotychczasowych  przygotowań do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Polsce – mówi ks. Marcin Wierzbicki, duszpasterz młodzieży w archidiecezji katowickiej i tamtejszy koordynator ŚDM.

– W dekanatach, w rejonach, w niektórych parafiach również odbywają się cykliczne spotkania ukierunkowane na przygotowanie naszej młodzieży do przeżycia ŚDM. Chcemy teraz razem się spotkać w Piekarach – po raz trzeci – i tam przeżyć takie Święto Młodych, na modlitwie, na wspólnej zabawie, na warsztatach, podczas których będziemy rozwijać czy odkrywać  swoje talenty. To rzeczywiście ma być jeszcze jeden taki moment, bardzo konkretny akcent na tej naszej drodze przygotowań do ŚDM. Ten dzień w Piekarach oczywiście przeżywamy w temacie tegorocznych przygotowań. Wyznaczony przez papieża Franciszka temat to błogosławieństwo ewangeliczne: „błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” – wyjaśnia ks. Marcin Wierzbicki.

W programie Święta Młodych, które odbędzie się w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej oraz na piekarskim Kopcu Wyzwolenia, znalazły się m.in. warsztaty formacyjne, modlitwy oraz ćwiczenia jazdy na rolkach czy trickboardzie.

Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca 2016 r. Uroczystości z udziałem Ojca świętego Franciszka odbędą się w Krakowie.

RIRM

drukuj