fot. twitter

Kapliczki ku czci polskich bohaterów zdewastowane przez nieznanych sprawców

W okolicy Pieniężna nieznani sprawcy zdewastowali kapliczki ku czci polskich bohaterów. Jedna z nich – jak podają media – poświęcona była Żołnierzom Niezłomnym, a druga – pomordowanym na Wschodzie Polakom.

Przydrożne kapliczki oblano czerwoną farbą w nocy z soboty na niedzielę.  Pierwsza z nich upamiętniała pomordowanych na Wschodzie w latach 1939–1945, m.in. w Katyniu, Miednoje, Ponarach i Wołyniu.

W pobliżu znajdowała się druga kapliczka, przedstawiająca Jezusa Frasobliwego siedzącego na przestrzelonym hełmie. Pod spodem widniał napis „Cześć i chwała Żołnierzom Wyklętym „.

Wandale sprayem zamalowali postać Jezusa, a hełm przekreślili. Na obu kapliczkach napisano hasło „PZPR+” – opisuje akty wandalizmu „Gazeta Polska Codziennie”. Rozmówca dziennika, a zarazem artysta i twórca rzeźby zgłosił sprawę na policję i liczy na schwytanie sprawców wandalizmu.

Niedawno w podobny sposób zniszczono elewacje budynków biur kilku polityków PiS-u umieszczając napis „PZPR+”. Farbą został oblany także nagrobek rodziców poseł Krystyny Pawłowicz.

RIRM

drukuj