fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Kolejny protest opiekunów niepełnosprawnych

Opiekunowie dzieci niepełnosprawnych będą dziś protestować przed Kancelarią Premier Ewy Kopacz w Warszawie. Jak podkreślają – chcą pokazać jak zostali skrzywdzeni przez rząd PO-PSL.

Protest rozpocznie się przed Pałacem Prezydenckim o godz. 11.00. Opiekunowie liczą na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Wcześniej wysłali do niego list.

Następnie zgromadzeni przejdą przed Kancelarię Premiera. Pikieta będzie miała charakter protestu milczącego.

Iwona Hartwich, prezes stowarzyszenia „Mam Przyszłość”, zwraca uwagę, że zasiłek pielęgnacyjny od dziewięciu lat wynosi 153 zł.

Chcemy powiedzieć o tym, że przez 10 miesięcy jeździliśmy na tzw. „podstoliki okrągłego stołu”, gdzie tak naprawdę nic nam się nie udało wypracować. Nawet jeżeli pani premier czy ewentualnie ktoś inny ze strony rządu będzie chciał z nami rozmawiać to rodzice absolutnie nie wyrażają zgody na dialog z obecnym rządem. Jedziemy pod Kancelarię Premiera powiedzieć, że nie wolno głosować na PO i PSL – mówi Iwona Hartwich.

Opiekunowie planują także konferencję prasową w Sejmie na godz. 14.00. Pod koniec września w Brukseli odbył się Europejski Protest Osób Niepełnosprawnych.

Opiekunowie złożyli w Parlamencie Europejskim petycje. Oczekują na decyzję urzędników ws. nadania biegu dokumentowi.

RIRM

drukuj