fot. TVP Info

K. Szczerski: W środę prezydent spotka się w pierwszej kolejności z PiS

Pierwszą partią, z którą w najbliższą środę spotka się prezydent Andrzej Duda będzie PiS – zapowiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Wszystkie partie będą w Pałacu Prezydenckim w odpowiedniej sekwencji zgodnie z wielkością parlamentarnych klubów, na końcu  PSL – dodał.

W środę po południu odbędzie się seria spotkań prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych na temat zmian w SN i KRS – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak dodał wszystkie partie, w rozmowie z nim, potwierdziły swój udział. Jak zaznaczył, z przedstawicielami prezydium każdego klubu prezydent spotka się osobno, na godzinną rozmowę.

W późniejszej rozmowie z TVP Info Szczerski poinformował, że pierwszą z tych partii, która w najbliższą środę przyjdzie do Pałacu Prezydenckiego, będzie PiS.

„Wszystkie partie będą w środę po południu w Pałacu Prezydenckim w odpowiedniej sekwencji zgodnie z wielkością parlamentarnych klubów” – mówił minister.

„Dla każdego z klubów będzie spokojna, godzinna rozmowa z prezydentem, więc to będzie długa, pięciogodzinna dyskusja z poszczególnymi klubami” – dodał Krzysztof Szczerski.

PAP/RIRM

drukuj