fot. flickr.com

K. Dośla: Porozumienie ze stoczniami to kolejny etap ożywienia gospodarczego

Związkowcy z „Solidarności” wiążą duże nadzieje w związku z podpisaniem porozumienia między stoczniami. To kolejny etap ożywienia gospodarczego – wskazał Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”. W ten sposób odniósł się do umowy „Polskie Stocznie”. Porozumienie zostało podpisane przez Agencję Rozwoju Przemysłu, Stocznię Gdańsk oraz Stocznię Szczecińską.

Projekt zakłada m.in. współpracę przy budowie statków oraz wspólne starania o kontrakty. Krzysztof Dośla zaznaczył, że pracownicy stoczni są zdeterminowani, by doszło do odrodzenia przemysłu stoczniowego.

– To jest kolejny etap ożywienia gospodarczego, kolejna szansa na powstawanie dobrych, nowych, nowoczesnych i dobrze opłacanych miejsc pracy. Jest to także szansa dla szerokorozumianego szkolnictwa morskiego, które też już niestety znajdowało się w pewnym momencie na takiej schodzącej ścieżce, bo jeżeli absolwenci mają kłopoty ze znajdowaniem miejsc pracy, technicy i specjaliści w różnych dziedzinach tej pracy nie mają, to, w sposób naturalny nie przystępują do kształcenia się w danym zawodzie. Jak będzie szansa na zatrudnienie, to będą chętni do podjęcia się pracy w tym zawodzie. Będą pracownicy, ale tylko wtedy, kiedy to będą dobre miejsca pracy w nowoczesnym i dobrze zarządzanym zakładzie – mówił Krzysztof Dośla.

Na porozumieniu skorzystają również firmy działające na rynku stoczniowym, m.in. działające na terenie Szczecińskiego Parku Technologicznego.

RIRM

drukuj