fot. PAP/Marcin Obara

J. Zieliński: Zabezpieczenie miesięcznicy smoleńskiej adekwatne do zagrożeń

Podczas zabezpieczania czwartkowych uroczystości związanych z rocznicą katastrofy smoleńskiej policja zastosuje siły i środki adekwatne do rozpoznanych zagrożeń – powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji powiedział, że „nie może powiedzieć, czy będzie tak samo jak miesiąc temu, czy będą takie same siły i środki”. Jak zaznaczył, policja dokona oceny stanu zagrożenia i podejmie decyzję.

Nie wiem, czy są nowe zagrożenia, czy są nowe plany tych, którzy chcą zakłócać zgromadzenie cykliczne, comiesięczne o charakterze bardzo refleksyjnym, modlitewnym, bo przecież wszystko zaczyna się Mszą św., a potem jest przemarsz” – powiedział Jarosław Zieliński.

„Jeżeli ktoś sobie – a są takie środowiska, tacy ludzie – stawia za cel, by to zakłócać, to policja musi to wziąć pod uwagę i bierze – dodał minister Jarosław Zieliński

Wiceszef MSWIA wskazał, że w tle pytań o skalę zabezpieczeń pojawiają się kwestie kosztów – liczby policjantów, wymiaru operacji.

– Moja odpowiedź jest nieustannie taka sama. (…) Jeżeli nie będzie postaw konfrontacyjnych, nie będzie prób zakłócania comiesięcznych legalnych zgromadzeń, to koszty będą mniejsze  – zapewnił wiceszef MSWiA.

PAP/RIRM

drukuj