fot. januszszewczak.wordpress.com

J. Szewczak o zarzutach opozycji: Polska była w Europie zanim powstała UE

„Przedstawicielom opozycji absurdalnej wydaje się, że ich słowa mają magiczną moc i że czynią fakty. […]Więc o czym można słuchać? O wyprowadzaniu Polski z Europy? Przecież Polska była w Europie zanim jeszcze powstała Unia Europejska” – mówił poseł PiS Janusz Szewczak odnosząc się do wniosku opozycji ws. wotum nieufności dla gabinetu premier Beaty Szydło.

Sejm wnioskiem tym zajmie się w najbliższy piątek. Powodem złożenia konstruktywnego wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło przez największą partię opozycyjną był m.in. brak poparcia przez polski rząd kandydatury Donalda Tuska w wyborach na szefa Rady Europejskiej.

Wniosek PO liczy wraz z uzasadnieniem 35 stron i opisuje zarzuty wobec większości ministrów w rządzie. Kandydatem zgłoszonym przez Platformę na premiera jest szef tego ugrupowania Grzegorz Schetyna.

Poseł Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych zwraca uwagę, że zarówno wniosku Platformy jak i polityków tej partii nie można traktować poważnie.

Przedstawicielom opozycji absurdalnej, totalnej, wydaje się, że ich słowa mają magiczną moc i że czynią fakty. Mogą sobie gadać do woli, a wyraźnie widać, że wskaźniki gospodarcze idą w górę. Mamy najniższe bezrobocie od dwudziestu sześciu lat, deficyt sektora finansów publicznych jest na poziomie najniższym od dziesięciu lat. Spółki na giełdzie nie tylko nie zbankrutowały, ale i o 44 mld wzrosła ich wartość. Prawie milion dzieci zostało wyrwanych z biedy dzięki programowi Rodzina 500 plus. Więc o czym można słuchać? O wyprowadzaniu Polski z Europy? Przecież Polska była w Europie zanim jeszcze powstała Unia Europejska – akcentuje poseł Szewczak.

Dotychczas przedstawiciele opozycji podejmowali próby odwołania szefów resortów obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji, środowiska, edukacji narodowej oraz marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Wszystkie wnioski zostały odrzucone w głosowaniu.

RIRM

drukuj