J. Mosiński: Roman Kępski miał świadomość dokonania transakcji z wadą prawną

Roman Kępski miał świadomość, że dokonuje transakcji ze szmalcownikiem Leonem Kalinowskim, która jest obarczona dużą wadą prawną – powiedział poseł Jan Mosiński, członek komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji.

Komisja weryfikacyjna przedstawiła dziś dokumenty sądowe wskazujące na oszustwo ws. kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Członkom komisji udało się dotrzeć do wyroku skazującego jednego z fałszerzy i zeznań Romana Kępskiego, wuja Andrzeja Waltza.

W ocenie Jana Mosińskiego, członka komisji weryfikacyjnej, Roman Kępski dzielił się wiedzą nt. kamienicy przy ul. Noakowskiego z rodziną Waltzów.

– Mówienie przez Pana Waltza, że on nie wiedział, że transakcja zawierała wadę prawną jest po prostu nieprawdziwe. Można też przyjąć przypuszczenie, że rozpaczliwe przeglądanie akt przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, która zażądała wszelkich dokumentów, które są w zasobach ratusza, być może spowodowane było tym, że ta wiedza była jak gorący kartofel i trzeba było szukać dokumentów, które ewentualnie mogły potwierdzić, że kłamstwem było twierdzenie przez lata, że Państwo Waltzowie nie wiedzieli, że kamienica była kupiona bezpośrednio od szmalcownika – podkreślił Jan Mosiński.

Mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz nabył prawo do części kamienicy przy ul. Noakowskiego w 2003 roku. W ubiegłym tygodniu zeznania przed komisją złożył Andrzej Waltz. Jak mówił, nie rozmawiał z żoną o sprawie kamienicy, bo tak ustalili, w związku z tym, że to była jego sprawa spadkowa. Dodał, że nie otrzymał żadnych dokumentów nt. nieprawidłowości.

Sprawa dotycząca nieprawidłowości przy reprywatyzacji kamienicy przy Noakowskiego 16 ma zostać rozstrzygnięta jeszcze przed świętami.

RIRM

drukuj