fot. twitter.com

Izrael wystrzelił pociski w kierunku Damaszku

Składy broni zlokalizowane koło lotniska w Damaszku zostały zniszczone przez dwa pociski wystrzelone przez siły Izraela. Port jest obecnie zajęty przez libańską organizację bojową Hezbollah. Póki co brak jakichkolwiek informacji o ofiarach ataku.

Atak z powietrza nastąpił o godzinie 1.00 czasu lokalnego. Nalotom towarzyszyły silne eksplozje. Według relacji założyciela i dyrektora Obserwatorium Praw Człowieka, syryjska obrona przeciwlotnicza nie była w stanie przechwycić rakiet.

Tereny wokół lotniska w Damaszku są częstym celem izraelskiego lotnictwa. Powodem jest przebywanie na tym obszarze bojówek Hezbollahu, uważanego przez ten kraj za wrogie. Od maja tego typu naloty stały się częstsze. Powodem jest wzrost napięcia między Izraelem i Iranem. Wówczas to Teheran zapowiedział odwet za izraelskie ataki, podczas których poniosło śmierć kilkunastu irańskich wojskowych lub członków prorządowej milicji.

Syryjskie media informowały także w ubiegłym tygodniu o zbombardowaniu pozycji syryjskiej armii rządowej w południowo-wschodniej części kraju przez bombowiec należący do dowodzonej przez Amerykanów koalicji walczącej z samozwańczym Państwem Islamskim. Pentagon zaprzecza tym informacjom.

Dotychczasowe ataki lotnictwa Stanów Zjednoczonych były związane z wykorzystaniem przez Syrię broni chemicznej wobec ludności cywilnej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj