fot. Tomasz Strąg

Inauguracja roku akademickiego w WSKSiM: Trwa Msza św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

O godz. 12.00 w toruńskim Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce ks. abp. Salvatore Pennacchio. Eucharystia jest centralnym wydarzeniem trwającej dziś inauguracji roku akademickiego 2017/2018 w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.  

Na początku Mszy św. swoje słowo do zgromadzonych wiernych skierował o. dr Janusz Sok CSsR, prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Kapłan, zwracając się do studentów rozpoczynających edukację w WSKSiM, wyraził nadzieję, że toruńska uczelnia nauczy ich życia w wolności, stawania po stronie prawdy i dostrzegania dobra.

– Mam takie przekonanie w imieniu nas, gospodarzy, odpowiedzialnych też za szkołę, że będzie to środowisko, które nauczy Was życia w wolności, choć zniewolenie niekiedy bardziej się opłaca; że to środowisko nauczy Was zawsze stawania po stronie prawdy, choć to już wiecie, że za prawdę czasem trzeba oberwać; i że to środowisko, ta uczelnia, zawsze wWas nauczy dostrzegania i mówienia o dobru, chociaż jest niemedialne. Tego z całego serca wam życzę – powiedział prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. dr Janusz Sok CSsR.

Transmisję z Mszy św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II przeprowadzają Radio Maryja i TV Trwam.

OGLĄDAJ NA ŻYWO

RIRM

 

drukuj