fot. flickr.com

Inauguracja programu Dostępność plus

Przed południem premier Mateusz Morawiecki zainauguruje program Dostępność plus.  Ma on ułatwić np. seniorom, niepełnosprawnym czy kobietom z dziećmi poruszanie się w przestrzeni publicznej.

Podczas uroczystej inauguracji premier podpisze „Pakt na rzecz dostępności”. Wraz z szefem rządu podpiszą go przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządów terytorialnych, szkół i uczelni, przedsiębiorców i innych podmiotów.

Premier Mateusz Morawiecki wskazywał wczoraj, że jedną z propozycji zawartych w programie Dostępność plus są emerytury matczyne.

My chcemy, żeby Polska się rozwijała, a nie zwijała, dlatego właśnie program 500 plus, dlatego panie, które urodziły czworo dzieci albo więcej, które nie zdołały wrócić na rynek pracy i wypracować przynajmniej minimalnej emerytury, muszą tę minimalną emeryturę dostawać od państwa. Jest to część szeroko rozumianego programu wsparcia również polityki prorodzinnej. Chcemy, aby Polska była wielka – podkreślał Mateusz Morawiecki.

Rząd w latach 2018-2025 zamierza przeznaczyć na program Dostępność plus ponad 23 mld zł. Za jego przygotowanie odpowiada Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

RIRM

drukuj