fot. PAP/Piotr Nowak

Ile kosztują wyborcze obietnice PO?

Prawo i Sprawiedliwość apeluje do Platformy Obywatelskiej, aby podsumowała swoje obietnice wyborcze. Politycy powinni być wiarygodni, a PO ostatnio mami Polaków pustymi obietnicami – mówił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Lider PO Grzegorz Schetyna w miniony weekend podczas Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej przedstawił sześć propozycji programowych. Padła zapowiedź m.in. podwyżki płac, zniesienie handlu w niedzielę, wyeliminowanie węgla w energetyce do 2040 r., czy wprowadzenie związków partnerskich.

– Grzegorz Schetyna sformułował – na podobieństwo pana Biedronia — cały katalog obietnic, których inaczej niż puste obietnice nie można nazwać, ponieważ nie przedstawił żadnych wyliczeń, które mogłyby je poprzeć – mówił szef kancelarii premiera minister Michał Dworczyk.

PiS apeluje do Grzegorza Schetyny o przedstawienie kosztorysu tych obietnic wyborczych. Do tej pory nie przedstawiono „żadnych wiarygodnych wyliczeń i informacji” – podkreślają politycy PiS.

– Polityka powinna być wiarygodna, politycy powinni być wiarygodni, dlatego rozmawiajmy poważnie, dlatego – panie przewodniczący, bardzo prosimy o przedstawienie wyliczeń, żeby nie mamić Polaków pustymi obietnicami, co państwo w ostatnich dniach czynicie – dodał Michał Dworczyk.

Bo to właśnie wiarygodność jest najważniejsza. Dlatego PiS spełnia swoje obietnice – zaznaczył poseł Jarosław Krajewski.

– Obniżyliśmy podatek PIT do najniższego poziomu w Europie, obniżyliśmy podatek dla osób najmłodszych do 26. roku życia do zera i wprowadzamy rozwiązanie, które zagwarantuje 25 milionom Polaków obniżenie podatku dochodowego od osób fizycznych do 17 proc. – powiedział Jarosław Krajewski.

To propozycja skierowana nie tylko dla osób pracujących, ale również dla emerytów, rencistów i przedsiębiorców. Poza tym rząd PiS wprowadził m.in. co miesięczny dodatek w wysokości 500 zł na dzieci, 300 zł na wyprawkę szkolną, emeryci otrzymali tzw. 13. emeryturę, na wsparcie będą mogły też liczyć osoby niepełnosprawne.

TV Trwam News/RIRM

drukuj