fot. twitter.com/EpiskopatNews

II rocznica Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach odbędą się dziś obchody drugiej rocznicy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.     

W samo południe uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko – kamieński.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. prof. Paweł Rytel – Andrianik przypomina, że do Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana przyłączyły się wszystkie parafie w Polsce.

W 1050 rocznicę Chrztu Polski, przy udziale Konferencji Episkopatu Polski i około 100 tys. wiernych obecnych w krakowskich Łagiewnikach, odmówiliśmy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.   Wspaniale, że właśnie na antenie Radia Maryja są powtarzane słowa tego aktu: „Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju” – podkreśla rzecznik KEP, wspominając słowa aktu.

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został proklamowany 19 listopada 2016 r. Uroczystości odbyły się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Uczestniczył w nich m.in. prezydent Andrzej Duda. Obchody zgromadziły wówczas blisko 100 tys. wiernych i były zwieńczeniem nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz 1050. rocznicy Chrztu Polski.

RIRM

drukuj