I Toruński Marsz Wszystkich Świętych

W najbliższą niedzielę (8 listopada) w Toruniu odbędzie się I Toruński Marsz Wszystkich Świętych. Ulicami miasta przejdzie kolorowy korowód, którego uczestnicy będą przebrani za postacie świętych. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na sylwetki ludzi, którzy świadcząc swoim życiem o Bogu dostąpili wiecznej chwały w Niebie.

Wydarzenie poprzedzi uroczysta Msza św., sprawowana o godz. 12.30 w toruńskiej bazylice katedralnej pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Przewodniczył jej będzie ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz diecezji toruńskiej.

O godz. 13.30 odbędzie się przemarsz spod bazyliki katedralnej na Rynek Staromiejski, w trakcie którego zostanie odśpiewana Litania do Wszystkich Świętych. Następnie na Rynku odbędzie się koncert „Małego Chóru Wielkich Serc”. O godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Pod koniec wydarzenia zostanie rozstrzygnięty konkurs na przebranie najbardziej oddające danego świętego oraz na najbardziej kolorową grupę. Marsz zakończy uroczyste odśpiewanie Te Deum.

Organizatorami są: Parafia Katedralna w Toruniu, Fundacja Mądre Serce i Miasto Toruń.

RIRM

FormatFactorypochod A3 wgladowka

Kliknij, aby powiększyć

drukuj