I Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej

W Warszawie zakończyło się w sobotę I Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej pt.: „Biznes Rodzinny Skarbem Narodu”. Partnerem wydarzenia była Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

II dzień międzynarodowego forum rozpoczął się spotkaniami biznesowymi. Następnie  o godz. 13.00 w  Sejmie RP odbyła się debata ekspercka nt.: „Sukcesy i trudności biznesu rodzinnego w Polsce”. Wzięli w niej udział specjaliści z kraju jak i zagranicy m.in. z USA i Arabii Saudyjskiej.

Dr Andrzej Marjański ze Społecznej Akademii Nauk przypomniał historię biznesu rodzinnego. Wskazał, że pierwsze notatki na ten temat pochodzą sprzed 3 tysięcy lat.

Dodał, że także dziś w Polsce firmy rodzinne istnieją i stanowią jeden z kluczowych obszarów funkcjonowania naszej gospodarki.

– Gdybyśmy chcieli wskazać na to, co wyróżnia przedsiębiorstwo rodzinne to oczywiście jest to połączenie i bezpośredni wpływ oraz zaangażowanie członków rodziny w działanie przedsiębiorstwa. Jak pisał pan prof. Krzysztof Safin jest to połącznie dwóch zupełnie różnych obszarów, dwóch różnych logik, na które trzeba zwrócić uwagę. Gdybyśmy chcieli powiedzieć jaka jest specyfika firm rodzinnych, to powiemy, że właśnie cechy rodzinności łączą firmy rodzinne, bo one są duże i małe, funkcjonują w różnych obszarach, w różnych branżach. Dzisiaj także w Polsce, po dwudziestu paru latach po transformacji, mamy duże firmy i jest ich coraz więcej – powiedział dr Andrzej Marjański.

Międzynarodowe Forum Biznesu  i Przedsiębiorczości Rodzinnej zgromadziło ekspertów  z wielu uczelni m.in. Łazarskiego, Uniwersytetu Łódzkiego czy WSKSiM w Toruniu.

Dziekan toruńskiej uczelni dr Dorota Żuchowska przedstawiła w piątek temat pt.: „<Kapitał zaufania> jako wyróżnik firm rodzinnych”.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl