Hokej. GKS Tychy po raz ósmy wygrał Puchar Polski

„Szalony mecz; Najlepsza promocja hokeja; NHL w Krakowie”  to tylko niektóre opinie po jubileuszowej, 20-stej edycji LOTTO Pucharu Polski w hokeju na lodzie. Po raz ósmy w finale tych prestiżowych rozgrywek wystąpili hokeiści GKS-u Tychy i zanotowali ósmy triumf. Taką serią nie może pochwalić się żaden inny polski klub.

Obrońcy trofeum przegrywali w Krakowie już 0:2, ale ostatecznie pokonali Comarch Cracovię 6:5 po dogrywce. „Złotą bramkę” zdobył dla tyszan reprezentacyjny napastnik Michael Cichy.

Taki finał to doskonała reklama hokeja. Nikt na trybunach i spośród oglądających transmisję w TVP Sport w 49. minucie, gdy Maciej Urbanowicz strzelał gola na 3:1 dla gospodarzy, nie przypuszczał chyba, że czeka go jeszcze taki rollercoster. Wkrótce był remis, gdy Cracovia najpierw straciła gola podczas gry w przewadze, a później wstrzelony pod bramkę krążek odbił się od bandy i pleców Rafała Radziszewskiego, a po chwili zatrzepotał w siatce.

Do końca regulaminowego czasu gry było tylko sześć minut, a padły cztery bramki. Najpierw na plusie byli tyszanie, potem Cracovia. Jednak na 69 sekund przed końcem III tercji Bartłomiej Pociecha huknął w „okienko” i znów był remis.

W dogrywce gra była bardziej ostrożna, ale szans nie brakowało. Gdy wydawało się, że zakończy się karnymi, Michael Cichy wjechał w tercję obronną krakowian i za moment utonął w ramionach kolegów.

Okazałe trofeum podczas ceremonii zamknięcia turnieju wręczyli zawodnikom GKS-u Tychy przedstawiciel LOTTO Małgorzata Nowożeniuk i wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.