Hamburg. Procesy po szczycie G20

Niemiecki sąd skazał pierwszego uczestnika zamieszek podczas lipcowego szczytu G20 w Hamburgu. 21-letni Holender trafi do więzienia na 2 lata i 7 miesięcy. Dzisiaj przed sądem stanie także 24-letni Polak.

Skazany Holender poniesie karę za zakłócanie spokoju publicznego, uszkodzenia ciała, atak na urzędnika oraz stawianie oporu. W lipcu podczas szczytu G20 wraz z wieloma innymi osobami ze skrajnie lewicowej demonstracji „Welcome to Hell” wszczynał zamieszki. Teraz trafi do więzienia na 2 lata i 7 miesięcy. To surowsza kara niż ta, o którą wnosiła prokuratura. Niemieckie media donoszą, że wysokość wyroku zszokowała wszystkich obecnych na sali rozpraw. Sąd wyrok uzasadnił tym ,że policjanci nie są zwierzyną łowną dla społeczeństwa pragnącego zabawy i silnych wrażeń”.

Tak surowy wyrok to także efekt nowych przepisów w Niemczech, które obowiązują od maja. Dzięki nim zwiększyła się ochrona urzędników wykonujących czynności związane z ich funkcją. Dlatego też wysokiego wyroku może spodziewać się również 24-letni Polak, Stanisław B. Choć zatrzymano go w drodze na demonstracje, to znaleziono w jego plecaku race, substancje drażniące oraz szklane kulki. Prokuratura zarzuca mu naruszenie przepisów o posiadaniu broni, środków wybuchowych oraz prawa do zgromadzeń. Podczas szczytu G20 członkowie skrajnie lewicowych organizacji wywoływali rozruchy, demolowali i okradali sklepy. Rannych zostało prawie 500 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl