fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

GDDKiA: wszystkie drogi krajowe są przejezdne; utrudnienia z powodu opadów deszczu

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne – poinformowała w niedzielę rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W całym kraju są utrudnienia z powodu deszczu, a w niektórych województwach również z powodu mgły.

GDDKiA dodała, że na drogach krajowych pracuje 11 pojazdów do zimowego utrzymania. Utrudnienia w postaci lokalnej śliskości występują w województwie dolnośląskim na DK30 Lubań – Zielona Góra i DK3 od Zielonej Góry do granicy państwa.

Mgła występuje w województwach: świętokrzyskim, lubelskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim i w mazowieckim.

GDDKiA przewiduje na najbliższe godziny zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, w miejscowościach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Rano na północnym wschodzie pojawią się mgły ograniczające widzialność do 400 m.

Temperatura maksymalna od 3 st. C miejscami na wschodzie kraju do 5 st. C w centrum i na 7 st. C na zachodzie. Wiatr na wschodzie ma być słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Na zachodzie wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na zachodnim wybrzeżu do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj