fot. PAP/Jerzy Ochoński

Gdańsk: jutro „Wakacje z bohaterami” i koncert na setną rocznicę niepodległości

W związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Instytut Debaty Publicznej organizuje wydarzenie pt. „Wakacje z bohaterami”, którego najważniejszym punktem będzie koncert patriotycznego zespołu rockowego CONTRA MUNDUM. Instytut Pamięci Narodowej jest partnerem wydarzenia.

Wydarzeniem towarzyszącym koncertowi będzie konkurs „Wakacje z Bohaterami”. W jego ramach uczestnicy reprezentujący różne grupy wiekowe będą mogli, w formie krótkiego nagrania filmowego, zaprezentować, kim są dla nich Bohaterowie Polski Niepodległej, a także wskazać ulubiony utwór patriotyczny. Przewiduje się, że wydarzenie będzie spotkaniem środowisk patriotycznych, upamiętniającym tak ważny jubileusz. Celem umożliwienia udziału w wydarzeniu szerokiemu gronu uczestników, na miejsce realizacji koncertu wybrano tereny Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku.

Organizatorzy postawili sobie za cel szerokie włączenie mieszkańców regionu w świętowanie przez Polskę obchodów niepodległościowych. Projekt ten wpisuje się w ogólnopaństwowe obchody rocznicowe, wzmacniając poczucie wspólnoty w oparciu otwartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową – wolności, solidarności oraz poszanowanie godności i praw człowieka.

SZCZEGÓŁY:

Polska Filharmonia Bałtycka (ul. Ołowianka 1)
18 sierpnia 2018 r. (sobota), godz. 18.00
Wstęp wolny (obowiązuje limit miejsc: 999 uczestników)

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Debaty Publicznej, partnerem Instytut Pamięci Narodowej. Patroni medialni: Gdańsk Strefa Prestiżu, TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk.

Andrzej Skiba/RIRM

drukuj