fot. PAP

FROŻ chce spotkania ws. szkodliwej Konwencji

Federacja Ruchów Obrony Życia domaga się pilnego spotkania z marszałkiem Sejmu ws. ustawy wprowadzającej ideologiczną Konwencję Rady Europy o przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Sejm ma się zająć dokumentem na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu.

Przedstawiciele ruchu pro-life zwracają uwagę, że Konwencja nie była  konsultowana ze społeczeństwem, w tym z organizacjami prorodzinnymi. Konwencja ta mimo zbliżającego się drugiego czytania ustawy ratyfikującej nie była skierowana do sejmowej komisji polityki oraz edukacji celem zasięgnięcia ich opinii, choć jej treść dotyczy obszaru działania tych komisji. Dlatego federacja wnioskuje o wycofanie ustawy ratyfikacyjnej z najbliższych obrad Sejmu.

– Poprzez międzynarodowy system monitorowania, realizacji postanowień Konwencji tworzy mechanizm mogący służyć wywieraniu nacisku na Polskę w kierunku akceptacji rozwiązań nacechowanych ideologią gender i poglądami sprzecznymi z poglądami większości naszego społeczeństwa. Dlatego mówimy: NIE ratyfikacji tej Konwencji – mówił inż. Antoni Zięba z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Księża biskupi podkreślają, że dokument w definicji płci pomija naturalne różnice biologiczne pomiędzy kobietą i mężczyzną. Polska podpisała Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej w grudniu 2012 r.

W kwietniu br. Rada Ministrów podjęła uchwałę ws. przedłożenia jej do ratyfikacji i przyjęła projekt odpowiedniej ustawy. Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy odbyło się 28 sierpnia.

RIRM

 

drukuj