fot. PAP/Abaca

Francja chce skuteczniej walczyć z terrorystami

Francuskie władze powołały specjalną jednostkę policji do śledzenia osób związanych z terroryzmem, które opuszczają więzienia.

Tylko w tym i przyszłym roku z francuskich więzień wyjdzie blisko pół tysiąca osób skazanych za terroryzm lub pokrewną działalność radykalną. Są wśród nich członkowie organizacji terrorystycznych, którzy zajmowali się wysyłaniem bojowników ze starego kontynentu na terytoria kontrolowane przez dżihadystów w Iraku i Syrii. Premier Francji zapowiedział także utworzenie specjalnej komórki, która będzie opracowywała psychologiczne charakterystyki potencjalnych zamachów terrorystycznych.

Francuskie władze powołają ponadto Krajową Prokuraturę Terrorystyczną. Będzie to drugi we Francji wyspecjalizowany organ wymiaru sprawiedliwości. Pierwszy powołano w 2013 roku do ścigania przestępstw finansowych. Francuskie władzę dążą do lepszej koordynacji służb zajmujących się terroryzmem. Chcą też wyeliminować z internetu wszystkie nielegalne treści publikowane przez islamskich radykałów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj