Francja bez „mamy i taty”

Francuski rząd planuje wprowadzenie ustawy zakazującej używania w dokumentach określeń „matka” i „ojciec”. Tamtejszy rząd chce, by zamiast tych określeń pojawiało się słowo „rodzic”.

W ten sposób socjalistyczny rząd Francois Holande chce rozwiązać kwestię udokumentowania rodzicielstwa w tzw. małżeństwach osób tej samej płci. Projekt ustawy ma być przygotowany do końca października.

Prof. Piotr Jaroszyński, wykładowca WSKSiM zauważa, że współczesna Europa została opanowana przez ideologię socjalistyczną, u której założeń leży całkowita dominacja państwa nad modelem życia społecznego w tym również rodzinnego.

– Wykorzystują do tego zarówno struktury instytucjonalne w ramach UE, jak też możliwość stanowienia prawa; czy to w skali europejskiej czy też w skali lokalnych rządów państwowych – wówczas gdy socjaliści dochodzą do władzy. Tak więc jednym słowem mówiąc w naszym wypadku szalenie ważne jest, aby stawić opór na poziomie oddolnym; czyli żeby ludzie byli świadomi tego co się dzieje, jaka barbaria do nas napływa. Żeby również zwracali uwagę na to, kogo wybierają – zaznacza prof. Piotr Jaroszyński.

RIRM

drukuj