fot. Paweł Palembas

Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa północna, środkowo-wschodnia, południowo-wschodnia będzie w zasięgu niżów, pozostałą część kontynentu obejmować będą słabe układy wyżowe.

Nad Polską dominować będzie niż znad środkowego Bałtyku, na krańcach południowo-zachodnich zaznaczy się słaby klin wyżu znad Zatoki Biskajskiej. Z północnego-zachodu nadal napływać będzie przetransformowana masa arktyczna morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, możliwe lokalne burze, a wysoko w Karpatach przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 11 do 15 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, a na wybrzeżu do 70 km/h, zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 st. na południu do 8 st. na wybrzeżu, a w rejonach podgórskich lokalnie -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 10 st. na północy i zachodzie do 15 st., na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na wybrzeżu do 55 km/h, zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj