fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Dyrektor Radia Maryja spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego Kongresu

Gdyby nie Radio Maryja i Telewizja Trwam, nie doszłoby do zmian, jakie obserwujemy w Polsce. Słuchacze i widzowie katolickich mediów to także amerykańska Polonia. Ta natomiast miała duży wpływ na zmiany polityczne w Stanach Zjednoczonych. Dziś w Warszawie doszło do spotkania założyciela i Dyrektora toruńskiej rozgłośni, o. Tadeusza Rydzyka CSsR, z przedstawicielami amerykańskiego Kongresu.

Droga rodziny Radia Maryja do stałej obecności w każdym Polskim domu nie była prosta. Nawet po latach komunizmu, katolicki głos napotykał na wiele przeciwności – o czym opowiedział podczas spotkania z amerykańskimi kongresmenami o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Nie wiem, czy słyszeli o tych mediach, bo ci przeciwnicy nasi chcieli nas od razu wyciąć i ta walka ciągle jeszcze jest, ten komunizm wcale się nie skończył – mówił Dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Nie skończył, a wręcz rozszerzył i jest dziś widoczny gołym okiem, a ideologia marksistowska przeniknęła w głąb Unii Europejskiej. To jednak system, który nie działa, a niszczy, mają tego świadomość także przedstawiciele izby reprezentantów.

 – My wiemy, że marksizm nie działa, socjalizm też nie działa, cały czas to udowadniamy – podkreślał przedstawiciel Texasu Brian Babin.

Odpowiedzią na wciąż szerzącą się ideologię lewicową było powstanie Radia Maryja. Założyciel i dyrektor rozgłośni podkreśla, że pojawienie się Radia to swoisty cud.

 – To było bez jakiejkolwiek pomocy wielkich tego świata – wskazał o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dzisiaj katolicki głos dociera nie tylko do rodaków mieszających w Polsce, ale także do amerykańskiej polonii.

– Wielu z Was w swojej społeczności, środowisku ma Polaków, młodych Polaków, i Ci młodzi ludzie oglądają Telewizję Trwam – zwrócił się do amerykańskich polityków Jonny Daniels, prezes fundacji From the Depths.

Dobro, które płynie do widzów i słuchaczy, dostrzega także kongresmen Steve King.

– Jestem szczęśliwy, gdy wiem, że Ojciec Dyrektor tu jest i robi to, co robi – powiedział członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

– Dziękuję za to, co robisz dla tego wspaniałego kraju i za nawróceni go na właściwą drogę – mówił z kolei Brian Babin.

TV Trwam News/RIRM

drukuj