Dramat chrześcijan w Ziemi Świętej

Trwa dramat chrześcijan w Ziemi Świętej. Jesteśmy świadkami trwającego ludobójstwa. Niestety wspólnota międzynarodowa milczy w tej sprawie. O tym dramacie – jak informuje Radio Watykańskie – mówili w Rzymie uczestnicy sympozjum „Kultury i religie”.

Jak informuje Radio Watykańskie sytuacja chrześcijan w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie jest dramatyczna. W 1910 roku aż 20 proc. społeczności stanowili tu chrześcijanie, a dziś nie jest to nawet 4 proc.

„Jesteśmy świadkami trwającego ludobójstwa chrześcijan, szczególnie mocno widać to w Syrii i Iraku” – podkreśla ks. kard. Jean-Louis Tauran, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

Wyznawcy Chrystusa są mordowani, zastraszani, prześladowani, zmuszani do milczenia i wyrzucani ze swych domów. Niszczone są także ich kościoły. Taka sytuacja może doprowadzić do wymarcia chrześcijaństwa na terenie gdzie urodził się Jezus. Nie da się ukryć, że mamy do czynienia z ludobójstwem.

Z kolei ks. abp Bruno Forte podkreśla, że świat nie może dłużej milczeć w obliczu dokonywanego barbarzyństwa. Zaznaczył, że trzeba jednoznacznych działań wspólnoty międzynarodowej, która powinna nie tylko jednomyślnie potępić trwającą eksterminację, ale i podjąć realne kroki, by ją powstrzymać.

Ks. abp Bruno Forte wskazał, że powodem tego, że dramat na Bliskim Wschodzie wciąż trwa, jest zmowa milczenia możnych tego świata, którzy nad pokój stawiają swe interesy polityczne i ekonomiczne. 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl