Dramat Asii Bibi trwa. W przyszłym tygodniu rozprawa

Za tydzień (22 lipca) odbędzie rozprawa w pakistańskim Sądzie Najwyższym w związku ze skazaniem na śmierć Asii Bibi. Katoliczka jest oskarżona o obrazę Mahometa.

„Prosimy Was całym sercem o Waszą modlitwę! – apelują bliscy Asii Bibi. W ostatnich miesiącach stan zdrowia kobiety znacznie się pogorszył. Pojawiło się podejrzenie, że ktoś próbuje otruć Asię Bibi w więzieniu.

W 2010 roku sąd skazał Asiję Bibi na karę śmierci – jak to napisano w akcie oskarżenia obrazę proroka Mahometa. Wszystkie instancje sądownicze, w tym Trybunał Apelacyjny w Lahur, działając pod naciskiem radykalnych grup islamskich, potrzymały ten wyrok.  Teraz sprawa trafiła do Sądu Najwyższego.

– Termin został wyznaczony na 22 lipca. Otrzymałam wiadomość od rodziny Asii Bii, żeby jak najwięcej osób włączyło się w modlitwę o jej uwolnienie i w różne międzynarodowe akcje wspierania Asii Bibii – mówi Magdalena Korzekwa, dyrektor polskiej platformy CitizenGO.

Jedną z form wsparcia dzielnej pakistańskiej katoliczki jest petycja do Sądu Najwyższego w Pakistanie, która można znaleźć na stronie. www.citizengo.org/pl

– Otrzymaliśmy też wiadomość, że potrzebne są pieniądze na koszty procesu i obrońców. Istnieje możliwość bezpośredniego wsparcia Asii Bibii poprzez stronę asiabibi.org – informuje Magdalena Korzekwa.

Asia Bibi jest symbolem strasznych prześladowań jakich doświadczają wyznawcy Chrystusa w Pakistanie.

– Coraz częściej dochodzi do prześladowań chrześcijan głównie z dwóch powodów; pierwszym jest zakazana zmiana religii. Wielu muzułmanów przyjmuje chrześcijaństwo, muszą uciekać. Niejednokrotnie są mordowani za porzucenie islamu na rzecz chrześcijaństwa. Drugim powodem jest tzw. prawo o bluźnierstwach. Każdy muzułmanin może oskarżyć chrześcijanina o bluźnierstwo, obrazę Koranu lub Mahometa za co grozi dożywocie, albo kara śmierci. Coraz częściej dochodzi do takich sytuacji tłumaczy ks. Rafał Cyfka z papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Pakistan liczy blisko 170 mln ludności. Chrześcijanie stanowią tam nieco ponad 2 proc. społeczności. Większość stanowią muzułmanie ponad 96 proc. Liczba katolików sięga nieco ponad 1 mln.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl