fot. policja.pl

Dolnośląskie: Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o podpalenie biura Beaty Kempy

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o podpalenie biura poselskiego szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beaty Kempy w Sycowie. Do podłożenia ognia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

O zatrzymaniu mężczyzny poinformował PAP rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski.

„To 40-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego” – powiedział Paweł Petrykowski. Dodał, że na tym etapie policja nie będzie udzielać szczegółowych informacji.

Nie udziela ich też prokuratura. Szef Wydziału Zamiejscowego Departamentu przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prok. Robert Tomankiewicz powiedział PAP, że trwają czynności procesowe z zatrzymanym.

Do podpalenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Drzwi biura poselskiego minister Beaty Kempy zostały oblane łatwopalną cieczą i podpalone. Na elewacji budynku pozostawiono napisy o treści: H-7102 21.21. CALIFOR UBER ALES NIE. Nikt nie ucierpiał, choć biuro znajduje się na parterze budynku mieszkalnego w centrum miasta, w pobliżu rynku.

Minister Beata Kempa jest posłanką Solidarnej Polski wybrana z listy Prawa i Sprawiedliwości; jest członkiem rządu – w poniedziałek w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego ponownie uzyskała nominację. Syców to jej rodzinne miasto.

PAP/RIRM

drukuj