fot. flickr.com

„DGP”: Piłsudski dla VIP-ów przyleci w listopadzie

W przyszłym miesiącu do Polski przyleci nowy, przeznaczony dla najważniejszych osób w państwie boeing 737-800 w biało-czerwonym malowaniu – wynika z informacji „Dziennika Gazety Prawnej”.

Jak mówi w rozmowie z dziennikiem wiceminister obrony Bartosz Kownacki, umowa z LOT-em na transport najważniejszych osób w państwie zostanie przedłużona tylko do połowy 2018 r. Wtedy do służby wejdzie 737-800 z Piłsudskim na stateczniku. Również od tego momentu wszystkie zadania związane z transportem VIP-ów przejmą siły powietrzne i stacjonująca na Okęciu 1 Baza Lotnictwa Transportowego.

„DGP” informuje w środę, że równolegle prowadzone są rozmowy między MON, LOT i Boeingiem ws. budowy na Okęciu centrum szkoleniowego – zarówno dla wojskowych, jak i cywilnych pilotów.

„Budowa w Warszawie takiego centrum ma dwa cele. Chodzi o to, aby Polska była w pełni samowystarczalna, jeśli chodzi o transport najważniejszych osób, również w kwestii szkolenia pilotów. Po drugie: mogliby z niego korzystać cywile. Zarówno LOT-u, jak i innych linii komercyjnych. w ten sposób inwestycja zarabiałaby sama na siebie” – wskazuje rozmówca gazety.

PAP/RIRM

drukuj