D. Trump: Wczorajszy pobyt w Polsce to wspaniałe doświadczenie

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wspominając swoją wizytę w Polsce napisał na portalu społecznościowym Twitter, że było to wspaniałe doświadczenie.

W środę i czwartek amerykański prezydent przebywał z wizytą w Warszawie. Spotkał się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, rozmawiał też z przywódcami krajów Europy Środkowej i Wschodniej na szczycie Trójmorza.

„Wczorajszy pobyt w Polsce to wspaniałe doświadczenie. Dziękuję wszystkim, także hejterom, za wspaniałe recenzje przemówienia!” – napisał na Twitterze prezydent Donald Trump.

Wystąpienia Trumpa jest szeroko komentowane na świecie.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zwrócił uwagę, że w przemówieniu przywódcy USA znalazły się bardzo precyzyjne odniesienia do historii Polski, ekstremizmów oraz obrony wartości.

– Grupa specjalistów napracowała się nad tym, aby, po pierwsze, prawidłowo, bezbłędnie i bez ambiwalencji odnieść się do historii Polski. Drugim elementem było precyzyjne określenie sytuacji międzynarodowej i wskazanie na zagrożenia płynące z terroryzmu, ekstremizmu, wskazanie na działalność Rosji na Ukrainie i apel o to, by powstrzymać dalszą ingerencję. Trzeci element odnosił się do cywilizacji zachodniej, konieczności powrotu do wartości, na których została zbudowana, konieczności obrony tych wartości. To było jasne odejście od poprawności politycznej – ocenił Witold Waszczykowski.

Dziś prezydent USA Donald Trump bierze udział w szczycie G20 w Hamburgu.

RIRM

drukuj