fot. K. Superczyński

„Czas na życie” – Archidiecezjalny Marsz dla Życia w Poznaniu

Pod hasłem „Czas na życie” odbędzie się dziś w Poznaniu Archidiecezjalny Marsz dla Życia. Jego celem jest wskazanie na dobre przeżywanie każdego dnia, w opozycji do życia na czas.

Impreza rozpocznie się o godz. 14.30 rodzinnym festynem na pl. Wolności. Na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. malowanie twarzy, puszczanie dużych baniek mydlanych, zabawa z chustą klanza. Koncert zagra zespół Trzej Królowie.

Marsz w kierunku Katedry Poznańskiej wyruszy około godz. 15:45. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia ze sobą kolorowych flag i banerów, dzięki którym pochód ma być bardziej kolorowy i radosny. Przed Katedrą o godz. 16:30 wszyscy włączą się w ogólnopolską akcję „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”, czyli lednicki fish mob. Na zakończenie odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

„Warto przyjść, by zobaczyć, jak wielu ludzi chce żyć pełnią życia i by samemu pokazać, jak ważne jest dbanie o rodzinę i  każde poczęte życie. Będzie kolorowo, wesoło, będziemy śpiewać, tańczyć i cieszyć się z tego, że żyjemy” – zachęca Natalia Konopacka z Komitetu Organizacyjnego Marszu.

Podczas festynu rodzinnego odbędzie się finał akcji „Pieluszka dla maluszka”. Od 25 marca w parafiach, szkołach i urzędach na terenie archidiecezji poznańskiej zbierane były pieluchy, które zostaną przekazane potrzebującym w Dzień Matki. Pieluszki dla dzieci i pieluchomajtki dla starszych przynosić można również na pl. Wolności. Podczas festynu zostaną też nagrodzeni uczestnicy konkursu fotograficznego, w którym dzieci i młodzież mieli w kreatywny sposób przedstawić na zdjęciach hasło i ideę tegorocznego Marszu dla Życia.

Jak tłumaczy Marzena Kasprzak, koordynator Marszu dla Życia, samo hasło nie jest przypadkowe.

„Czas na życie”, w opozycji do „życia na czas”, ma zachęcić do dobrego przeżycia każdego dnia i odejścia od biegu dzisiejszego świata, sterowanego pieniądzem i dążeniem do kariery” – podkreśla Marzena Kasprzak.

Organizatorów i uczestników marszu pozdrowił papież Franciszek.

Marsz dla życia-plakat

RIRM

drukuj