fot. twitter.com

Co dalej z referendum konstytucyjnym?

Ostateczna decyzja co do kształtu i formy referendum konstytucyjnego musi być uzgodniona między prezydentem Andrzejem Dudą a większością parlamentarną – oświadczył szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W najbliższą środę ma odbyć się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim ws. referendum konstytucyjnego. Karczewski wielokrotnie wskazywał, że zaproponowany przez prezydenta termin referendum 11 listopada jest nieodpowiedni.

Trzeba się spotykać i rozmawiać na temat daty i warunków. Pamiętajmy, że referendum jest inicjatywą prezydencką, natomiast zgodę na nie musi wyrazić większość senacka. Dlatego też marszałek Karczewski rozmawia z panem prezydentem, bo obaj są dysponentami procedury referendalnej – powiedział Krzysztof Szczerski.

Dzień po spotkaniu prezydenta z marszałkiem Senatu odbędzie się konwencja konstytucyjna na Stadionie Narodowym w Warszawie, która podsumuje dotychczasowe spotkania regionalne dot. referendum ws. nowej konstytucji.

Jak mówił minister Szczerski, doszczegóławianie tematyk referendum będzie odbywało się między czwartkiem a świętem Konstytucji 3 maja.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj