Chrześcijańskie zespoły parlamentarne krytykują list Borusewicza

Cztery chrześcijańskie zespoły parlamentarne protestują przeciwko skandalicznemu listowi marszałka senatu Bogdana Borusewicza skierowanego do ks. abp. Józefa Michalika.

Marszałek w liście do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski nazwał skandalem angażowanie się Episkopatu ws. koncesji dla TV Trwam na multipleksie cyfrowym. Przedstawiciel izby wyższej parlamentu próbował narzucić opinii publicznej, że jest to naruszenie konkordatu.

Stanowczo sprzeciwiamy się takim działaniom, które dyskryminują katolików w Polsce dlatego jednogłośnie przyjęliśmy stanowisko w tej sprawie – mówi przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski, poseł Andrzej Jaworski.

 – Parlamentarne zespoły zgłaszają stanowczy protest w związku z pismem marszałka Senatu Bogdana Borusewicza skierowanym do ks. abp. Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i uważają, że jest to forma dyskryminowania części obywateli Rzeczypospolitej Polskiej – powiedział poseł Andrzej Jaworowski.

Połączone zespoły przyjęły także stanowisko w obronie byłego europosła Witolda Tomczaka. 13 maja odbędzie się kolejny proces, w którym jest on oskarżony za to, że przeciwstawił się znieważeniu Ojca św. Jana Pawła II.

Przypomnijmy były eurodeputowany w 2000 r. w galerii narodowej Zachęta w Warszawie usunął głaz, który przygniatał postać Papieża Polaka.

„Uważamy, że wycena szkody jaki i same okoliczności związane z tym zdarzeniem, również oskarżenie i sprawa trwająca już tak wiele lat jest hańbiąca dla polskiego wymiary sprawiedliwości” – mówi poseł Tadeusz Woźniak, przewodniczący parlamentarnego zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej. Poseł dodaje jednocześnie, że wszystkie okoliczności wskazują na to, że prokuratura powinna wycofać się z tego oskarżenia.

– Zwróciliśmy się ze zdecydowanym apelem, żądaniem do Prokuratora Generalnego jak również do całego Wymiaru Sprawiedliwości, także do Rzecznika Praw Obywatelskich, do władz Rzeczypospolitej, aby zwrócić uwagę na to, żeby w Polsce nie łamano praw do wolności wyznania. Czyn posła Tomczaka uważamy powszechnie za usprawiedliwiony, gdyż te właśnie okoliczności, ta „pseudorzeźb” godziła w uczucia religijne większości Polaków – powiedział poseł Tadeusz Woźniak.

Posłowie zwrócili się także ze specjalnym apelem do minister sportu Joanny Muchy.

– Występujemy do pani minister sportu z żądaniem zabezpieczenia 5 mln złotych, aby w tym roku, 1 sierpnia na Stadionie Narodowym mógł odbyć się wielki koncert patriotyczno-religijny. Uważamy, że ministerstwo nie będzie tutaj dyskryminowało części obywateli, skoro w zeszłym roku 5 mln złotych było przeznaczonych na koncert Madonny, która jest wykonawcą antychrześcijańskim. W tym roku, w tym samym miejscu będzie mógł odbyć się koncert patriotyczno-religijnym na który będą mogli przyjechać Polacy z całej Polski, aby posłuchać dobrej, chrześcijańskiej, patriotycznej muzyki – powiedział poseł Andrzej Jaworowski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl