Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja ! Alleluja!

Dziś świętujemy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia rozważamy największe zwycięstwo Boga, który zmartwychwstając pokonał śmierć. 

Uroczystości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, określanych jako święta Wielkanocne, odznaczają się wśród wiernych szczególną radością, ponieważ Zmartwychwstanie Chrystusa jest symbolem Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią.

Zmartwychwstanie Chrystusa jest fundamentem całego chrześcijaństwa. Niedziela Wielkanocna to dla chrześcijan największe święto, gdyż pusty grób Jezusa zapowiada również nasze zmartwychwstanie – wskazuje ks. Artur Godnarski.

– Święty Paweł napisał, że gdyby Chrystus nie zmartwychwstał próżna byłaby nasza wiara. Niektórzy chrześcijanie potrafią dojść tylko do tajemnicy Krzyża, która jest bardzo ważna, wielka i była ofiarą za nasze zbawienie, jednak trzeba zobaczyć, że chrześcijaństwo sięga o wiele dalej, ponieważ grób jest pusty. On jest świadkiem tego wielkiego cudu, który dokonał Bóg Ojciec, posyłając swojego Syna Jezusa Chrystusa, aby nas znalazł i uratował. Ta Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest dla nas największym świętem i największą radością, ponieważ jeżeli Chrystus zmartwychwstał to i my zmartwychwstaniemy. Ta obietnica jest nam dana w Ewangelii – tłumaczył ks. Artur Godnarski.

Kapłan zwraca uwagę, że świadectwo chrześcijan o zmartwychwstałym Chrystusie  jest dziś szczególnie ważne.

W tym dniu bądźmy weseli, bądźmy radośni i dzielmy się tą prawdą także z tymi, którzy wątpią, którzy stawiają sobie znak zapytania: co będzie ze mną po śmierci? Potrzeba, aby dzisiaj chrześcijanie stali się świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego, który przychodzi pośród dzisiejszej rzeczywistości. Bez względu na to, w czym się znajdujemy. Chrystus przychodzi i mówi: Pokój wam! Zakotwiczenie tego pokoju jest w rzeczywistości niebiańskiej, w wieczności. Jest to dla nas pewność, której spełnienia wyczekujemy w życiu każdego z nas – dodał ks. Artur Godnarski.

Kościół uroczyście wspomina Zmartwychwstanie Jezusa przez 8 dni Oktawy Wielkanocnej. Prawdę o zwycięstwie Boga nad śmiercią, w sposób zwyczajny przeżywamy aż do Święta Pięćdziesiątnicy.

RIRM

drukuj