fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA w akcji specjalnej zatrzymała dwóch zaopatrzeniowców z Radwaru

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało podczas akcji specjalnej w Warszawie tuż po przyjęciu łapówki dwóch pracowników logistyki z zakładów Radwar – dowiedziała się PAP. Akcję przygotowano we współpracy z Żandarmerią Wojskową.

Funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA przy współpracy z elbląską żandarmerią ustalili, że w jednej ze spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej – PIT RADWAR SA może dochodzić do korupcji.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura powiedział PAP, że podejrzenia dotyczyły zakupów maszyn, urządzeń i części do nich realizowanych przez zatrudnionych tam zaopatrzeniowców – logistyków.

CBA rozpoczęło operację specjalną, w wyniku której agenci zatrzymali dwóch pracowników zbrojeniowej spółki w chwilę po  przyjęciu gotówki stanowiącej nielegalną prowizję za zakupy części – powiedział PAP Kaczorek.

Zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, która ma im postawić zarzuty korupcyjne.

Według CBA zatrzymani byli w trakcie negocjacji innego zakupu – maszyny kosztującej ok. 380 tys. euro. Dla siebie mieli żądać łapówki w kwocie nie mniejszej niż 5 proc. wartości zakupu – przynajmniej 19 tys. euro.

PAP/RIRM

drukuj