fot. flickr

W całym kraju chłodno i pogodnie

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz Półwysep Apeniński będą pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie rozległy wyż rozciągający się od Zatoki Biskajskiej przez Czechy po Ukrainę.

Polska będzie pod wpływem wyżu, z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza polarno morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w Karpatach miejscami rozpogodzenia. Możliwe słabe opady deszczu, lokalnie mżawki. Rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 4 st. do 8 st. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie przeważnie duże, w górach miejscami rozpogodzenia. W wielu miejscach mgła ograniczająca widzialność do 100 m, lokalnie opady mżawki. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 0 st. do 4 st., tylko na południu kraju chłodniej, od -3 st. do -1 st., lokalnie w kotlinach karpackich do -6°st. Wiatr słaby, zmienny, na północy kraju chwilami umiarkowany, południowo-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w górach miejscami rozpogodzenia. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 5°C na północnym wschodzie do 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, przeważnie południowo-wschodni, na krańcach północnych okresami zachodni i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj