W Brukseli protestowano przeciw „homorodzicielstwu” z wykorzystaniem surogacji

W sobotę w Brukseli zgromadziła się grupa manifestantów domagających się całkowitego zakazu GPA, czyli macierzyństwa zastępczego. Protest związany był z odbywającą się w dniach 23-24 września w Hotelu Hilton Brussels Grand Place konferencją na temat homorodzicielstwa z wykorzystaniem surogacji przy współpracy z firmami świadczącymi usługi w tym zakresie.

Głównym celem inicjatorów akcji, a więc amerykańskiej organizacji „Men Having Babies” jest m.in. dążenie do realizacji jednego z najbardziej kontrowersyjnych postulatów środowisk homoseksualnych, czyli wspieranie gejowskiego rodzicielstwa oraz promowanie dostępności surogacji dla par gejowskich. Żądania wysuwane przez środowiska homoseksualne wiążą się z rozwojem biznesu surogacyjnego, czyli handlu dziećmi, łamiąc tym samym w sposób niedopuszczalny zasadę ochrony godności człowieka.

Uczestnicy protestu wezwali do wdrożenia rezolucji Parlamentu Europejskiego z 17 grudnia 2016 roku, która zdecydowanie potępiła praktykę macierzyństwa zastępczego (w raporcie nr. praw człowieka i demokracji w świecie w 2014 r. i polityki Unii Europejskiej w tej dziedzinie). Manifestanci zwrócili się przede wszystkim do rządu, odpowiedzialnego ministra, burmistrza Brukseli oraz władz hotelu, które uczestnikom konferencji zaoferowały 40 proc. zniżki na pobyt w Hiltonie.

Demonstranci posłużyli się także plakatami z wymownymi hasłami m.in. „Dzieci nie są na sprzedaż”, wyrażając tym samym sprzeciw wobec jakiejkolwiek formy GPA, która zniewala kobiety traktując je w sposób instrumentalny, a dzieci sprowadza do towaru i przedmiotu negocjacji.

Środowiska homoseksualne coraz wyraźniej domagają się praw do praktyk, które są współczesną formą handlu żywym towarem, a która to praktyka jest bardzo często w milczeniu tolerowana lub nawet akceptowana przez wiele krajów.

Grupa ludzi, którym bliska jest idea obrony wartości i godności ludzkiego życia wyraziła publicznie swój sprzeciw wobec działań, których nie można przemilczeć. Milczenie bowiem jest tutaj przyzwoleniem na zło. Temu złu wtórują dziś niejednokrotnie media, politycy i wszyscy ci, którzy z jednej strony próbują przypisać sobie prawo do decydowania o ludzkim życiu, a z drugiej strony sprowadzają to życie do towaru, którym można handlować.

 

 Weronika P./RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl