fot. PAP/EPA

Będzie pochmurnie

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże. Tylko Wyspy Brytyjskie i część centralna kontynentu znajdą się w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Polska będzie na skraju niżu z ośrodkiem nad Skandynawią, od południowego zachodu zacznie rozbudowywać się klin wyżowy. Pozostaniemy w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosnąć.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie na wschodzie kraju możliwe burze. Temp. maks. od 14 st. na północnym wschodzie do 18 st., 20 st. na zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotny deszcz, początkowo lokalnie na wybrzeżu możliwe burze. Temp. min. od 8 st., 10 st. na wschodzie do 11 st., 13 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 14 st., 16 st. na północy do 18 st., 20 st. na południu i zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temp. min. 10 st. Wiatr słaby, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj