fot. Paweł Palembas

Bardzo ciepły początek wakacji

Jak informuje IMGW, nad kontynentem dominował będzie rozległy wyż z centrum w rejonie Białorusi, jedynie zachodnia część kontynentu znajdzie się pod wpływem niżu znad Morza Północnego i związanego z nim układu frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu z centrum nad Białorusią. Z południa napływać będzie zwrotnikowa masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie małe, jedynie na krańcach południowo-wschodnich Polski oraz w Karpatach przejściowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego, a po południu miejscami przelotne opady deszczu lub burze. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 29 st. na północnym wschodzie i w kotlinach górskich do 33 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe, a w Karpatach początkowo miejscami duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 19 do 22 st., jedynie na krańcach północno-wschodnich i w dolinach górskich niższa, od 14 do 19 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj