B. Szydło: Potrzebujemy w samorządach partnera

Potrzebujemy w samorządach partnera. Potrzebujemy samorządowców, którzy rozumieją, że najważniejsze jest słuchanie mieszkańców, uczciwe rządy, kończenie z układami, które w wielu miejscach paraliżują funkcjonowanie miast i gmin mówiła w poniedziałek w Krakowie wicepremier Beata Szydło.

Wicepremier uczestniczyła w prezentacji listy kandydatów PiS do Rady Miasta Krakowa.

„Od trzech lat dobra zmiana przetacza się przez Polskę. Teraz potrzebujemy tej dobrej zmiany również w samorządach. Nie będzie szansy na to, by Polska mogła dobrze się rozwijać, jeśli nie będzie współpracy pomiędzy rządem i samorządami” – podkreśliła Beata Szydło.

Dodała, że istnieje wiele programów i możliwości oferowanych przez rząd samorządom.

„Potrzebujemy w samorządach partnera. Potrzebujemy samorządowców, którzy rozumieją, że najważniejsze jest słuchanie mieszkańców, współpraca z nimi, uczciwe rządy, przełamywanie i kończenie z różnymi układami, tymi układami lokalnymi, które w wielu miejscach paraliżują normalne funkcjonowanie miast i gmin” – powiedziała wicepremier.

„Ta drużyna, która mam zaszczyt dzisiaj rekomendować jest taką właśnie drużyną. To są ludzie, którzy w Krakowie, w powiecie krakowskim, w województwie będą Państwu służyli. To jest drużyna, która chce, by nasz region i Kraków rozwijał się, piękniał, ale przede wszystkim żebyście Wy wszyscy, my wszyscy mieszkańcy Małopolski i Krakowa mieli poczucie, że to jest naszą wspólna sprawą, tak jak Polska jest naszą wspólna sprawą. Wszyscy za nią jesteśmy odpowiedzialni” – mówiła Beata Szydło.

Wicepremier zaapelowała do mieszkańców Krakowa o zaufanie i oddanie głosów na kandydatkę Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa oraz na osoby kandydujące z list PiS do Rady Miasta i sejmiku.

„Małgorzata Wassermann nie ma lepszej kandydatury. Uczciwa, lojalna, niezwykle pracowita, konsekwentna. Przede wszystkim osoba, która całym sercem jest z Państwem. Kocha Kraków i całą swoją dotychczasową pracą udowodniła, że jest godna zaufania i będzie w Krakowie wspaniałym prezydentem” – powiedziała Beata Szydło.

Liderami list w trzech z siedmiu krakowskich okręgów są kandydaci PiS, w trzech osoby wskazane przez Małgorzatę Wassermann, a w jednym okręgu kandydat Porozumienia Jarosława Gowina.

„To jest drużyna, na którą ja liczę. Drużyna, która pracuje tu ze mną od lat i będzie pracować. Wierzę, że wspólne zwycięstwo pozwoli doprowadzić Kraków do stanu, w którym powiemy, że to miasto naszych marzeń” – mówiła kandydatka na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann.

Szef krakowskiego PiS senator Marek Pęk podkreślił, że lista ma charakter koalicyjny.

„To jest pewna całość. Chcemy się wzajemnie uzupełniać, mieć na wszystkich poziomach władzy mocną, zgraną drużynę, która się wspiera i działa dla dobra Polski” – powiedział Marek Pęk.

Do Rady Miasta wystartują w okręgu nr 1 (Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony): z pierwszego miejsca radny Mariusz Kękuś (Porozumienie Jarosława Gowina), „dwójką” jest radny dzielnicy Stare Miasto Grzegorz Sobol (PiS), a czwarty jest radny Krakowa, przewodniczący Komisji Rewizyjnej w RMK Adam Kalita. Liderem listy w nr 2 (Prądnik Biały, Krowodrza) jest radny Bolesław Kosior (PiS), a druga jest radna Agata Tatara (Solidarna Polska), przewodnicząca Komisji Praworządności w RMK.

W okręgu nr 3 (Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki) listę otwiera reporter telewizyjny i producent filmowy Jerzy Zięty (kandydat M. Wassermann), drugi jest Tomasz Witkowski (Solidarna Polska), trzeci jest prezes Klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński. „Jedynką” w okręgu nr 4 (Łagiewniki-Borek Fałęcki, Podgórze Duchackie, Swoszowice) jest przewodniczący dzielnicy XI Pogórze Duchackie Krzysztof Sułowski (kandydat M. Wassermann), a drugi Jakub Seraczyn (Porozumienie Jarosława Gowina)

W okręgu nr 5 (Podgórze, Bieżanów-Prokocim) listę otwiera Małgorzata Kot – magister historii i architekt krajobrazu nieznana wcześniej z działalności politycznej (kandydatka M. Wassermann), „dwójką” jest radny Krakowa, emerytowany policjant Krzysztof Durek (PiS). W okręgu nr 6 (Czyżyny, Mistrzejowice, Wzgórza Krzesławickie) jedynka przypadła pochodzącemu z Nowej Huty radnemu miasta Michałowi Drewnickiemu (PiS), drugi jest Andrzej Mazur (PiS), trzeci jest wieloletni radny miejski Stanisław Zięba, który na początku roku opuścił PO i wstąpił do PiS.

Listę w okręgu nr 7 (Nowa Huta, Bieńczyce) otwiera szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta Włodzimierz Pietrus, drugi Marcin Permus (PiS), trzeci jest przewodniczący Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisław Moryc, który w styczniu odszedł z PO. W Nowej Hucie zapowiada się ciekawa walka „jedynek”, bo w tym okręgu liderem listy Komitetu „Obywatelski Kraków” jest starający się o reelekcję prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Jedynką w okręgu krakowskim w wyborach do Sejmiku jest obecny radny prof. Jan Duda, a dwójką także radny Sejmiku Wojciech Grzeszek.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl