fot. PAP/EPA

Asi Bibi znowu grozi kara śmierci

Chrześcijanka Asia Bibi ponownie może trafić do więzienia. Islamscy radykałowie złożyli odwołanie od wyroku Sądu Najwyższego. Jeżeli rewizja będzie skuteczna, Pakistance znowu będzie grozić śmierć.

Los chrześcijańskiej Pakistanki Asi Bibi nadal nieznany.

– Wiemy mniej niż miesiąc temu – zaznaczył ks. Rafał Cyfka z Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Bo jeszcze miesiąc temu wszyscy myśleli, że po uniewinniającym wyroku Sądu Najwyższego wyjdzie na wolność i ucieknie z Pakistanu. Ale czas mija, a jej sytuacja nadal się nie poprawiła.

– Na chwilę obecną kraju opuścić nie może, ponieważ jest zgłoszona rewizja do wyroku Sądu Najwyższego, wymuszona przez ekstremistów świata islamskiego, co nam przy okazji pokazuje, jakie zasady działają w tym kraju – powiedział ks. Rafał Cyfka.

Dlatego cały czas Asia Bibi znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Dom, w którym ukrywa się jej rodzina, przedwczoraj został ostrzelany. Jej krewni pod osłoną nocy uciekają z jednego, do drugiego miejsca.

– Świat Zachodu za bardzo nie interesuje się losem tej chrześcijanki – dodał duchowny.

Jeżeli odwołanie islamskich radykałów od wyroku będzie skuteczne, Asia Bibi ponownie może trafić do celi śmierci, w której będzie oczekiwać na wyrok. Wcześniej za rzekomą obrazę Mahometa została skazana na karę śmierci.

TV Trwam News/RIRM

drukuj