Apel w sprawie rozbudowy Elektrowni Opole

Radni Sejmiku Województwa Opolskiego przyjęli jednogłośnie apel w sprawie rozbudowy Elektrowni Opole. Opolscy politycy nie zgadzają się z decyzją PGE o wycofaniu się z rozbudowy siłowni.

Koncern tłumaczył to powodami ekonomicznymi. Radni w dokumencie napisali, że rozbudowa jest niezbędna dla całego regionu i jego mieszkańców. Jej zaniechanie oznacza spowolnienie gospodarcze i większe bezrobocie. Wcześniej informacji od rządu ws. zaprzestania realizacji inwestycji domagali się posłowie PiS i SP.

Wypowiedź posła Patryka Jakiego rzecznik SP.

Audio MP3
Pobierz

Apel przyjęty jednogłośnie przez samorządowców ma trafić na ręce premiera, ministrów gospodarki i skarbu państwa, parlamentarzystów. Marszałek województwa  zapowiedział, że będzie się starał o osobiste spotkanie z przedstawicielami rządów.

Rozbudowa Elektrowni Opole o dwa nowe bloki energetyczne opalane węglem kamiennym miała być bardzo istotną inwestycją z punktu widzenia budowy potencjału energetycznego Polski. Miała służyć zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem regionu południowo-zachodniego. Jej koszt szacowano na 11,5 mld zł.

 

RIRM

drukuj