fot. wikipedia

Akt oskarżenia przeciwko b. wiceministrowi Jackowi K.

Były wiceminister finansów w rządzie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego Jacek K. został oskarżony o korupcję na ponad 21 mld zł. Sprawa ma związek z aferą hazardową.

Oprócz Jacka K. oskarżono także siedmioro innych urzędników resortu. Akt oskarżenia skierowała do Sądu Rejonowego w Warszawie Prokuratura Krajowa.

Były wiceminister finansów w rządzie PO–PSL został oskarżony o popełnienie dwóch przestępstw umyślnego niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Sprawa ma związek z aferą hazardową, a dokładniej rejestrowaniem automatów do gier, tak zwanych „jednorękich bandytów”. Jacek K. – jak poinformowała Prokuratura Krajowa – ignorował informacje o nierzetelności badań technicznych, które są wymagane do rejestracji automatów do gry. Co więcej, nie zlecił podległym urzędnikom kontroli badań, co prowadziło do legalizacji automatów, które nie powinny zostać zarejestrowane.

Dodatkowo w okresie od lutego 2009 roku do 31 marca 2009 roku wstrzymał zleconą wcześniej przez siebie weryfikację 149 automatów wytypowanych przez izby celne do ponownych badań.

Skarb Państwa miał na tym stracić ponad 21 mld złotych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj