fot. flickr.com

Akcja zbierania podpisów przedłużona

Do czwartku została przedłużona akcja zbierania podpisów  pod petycją do króla Belgów, Filipa, by nie zatwierdzał ustawy dopuszczającej zabijania dzieci.

Fundacja CitizenGo, która zainicjowała zbiórkę, osiągnęła już zamierzony cel, jakim było zebranie 200 tys. podpisów, jednak petycja trafi do belgijskiego monarchy  najprawdopodobniej w czwartek.  Do tego czasu możemy wyrażać swoje poparcie dla inicjatywy.

Przypomnijmy, w połowie miesiąca parlament w Belgii przyjął ustawę, na mocy której lekarze będą mogli odebrać życie nieuleczalnie chorym osobom poniżej 18 roku życia.

Decyzję o uśmierceniu zatwierdzają rodzice i lekarz, a młody pacjent musi być świadomy sytuacji i rozumieć, co oznacza eutanazja; aby przepisy zaczęły obowiązywać musi się pod nimi podpisać monarcha.

Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGO w Polsce, mówi, że w obliczu wprowadzenia tak przerażającego prawa trzeba działać, nawet jeśli istnieje tylko cień szansy, że król go nie podpisze.

Musimy zrobić, co w naszej mocy, żeby po pierwsze poinformować świat o takim prawie, po drugie: poprosić króla – tę ostatnią nadzieję – aby tej ustawy nie podpisywał. Warto wiedzieć, że konstytucja Belgii zobowiązuje króla do podpisania każdej ustawy. Niepodpisanie ustawy przez króla jest więc sprzeciwieniem się prawu, na mocy którego sprawuje swój urząd. Odwołujemy się jednak do szlachetnego przykładu króla Baldwina, który w 1990 roku nie zgodził się na proaborcyjne zmiany w Belgii. Piszemy w petycji wprost: „prosimy o postawę godną króla”. Król jest tym, który powinien chronić najmłodszych i najsłabszych – zaznacza Magdalena Korzekwa.

Aby złożyć swój podpis wystarczy wejść na stronę internetową CitizenGO,  w odpowiedniej zakładce wpisać swoje imię, nazwisko oraz adres mailowy i zatwierdzić.

Tymczasem, jak informuje „Nasz Dziennik”, w kościele Ojców Pallotynów w Szczecinie (jak każdego 25 dnia miesiąca) sprawowana będzie dziś Msza św. „Z Życiem bez Prądu” w intencji obrony życia poczętych dzieci.  Eucharystii będzie przewodniczył ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

 

Podpisz petycję: kliknij

 

RIRM

drukuj