fot. Danuta Matloch

84 studentów i 9 doktorantów ze stypendiami ministra kultury

84 studentów i 9 doktorantów otrzymało stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W przypadku studentów stypendium wynosi 14,5 tys. zł, a doktorantów 19 tys. zł poinformował resort kultury. „Stanowią państwo elitarną grupę” powiedziała wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

Gala wręczenie stypendiów ministra kultury i dziedzictwa narodowego studentom i doktorantom uczelni artystycznych odbyła się w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie. Dyplomy stypendialne wręczyła wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

„To jest niemałe wyróżnienie, ponieważ zgodnie z prawem w każdym roku takie stypendia może otrzymać nie więcej niż 90 studentów i nie więcej niż 9 doktorantów. Stanowią zatem państwo bardzo elitarną grupę” – zaznaczyła wiceminister kultury.

Podkreśliła, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przywiązuje wielką wagę do promocji młodych talentów.

„Zdajemy sobie sprawę, że początek kariery nie zawsze jest łatwy i z tego względu mecenat państwowy może i powinien stanowić istotne dla państwa wsparcie” – dodała Wanda Zwinogrodzka.

W 19 uczelniach artystycznych nadzorowanych przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego kształci się około 16 tys. studentów, co stanowi ok. 1 proc. studiującej młodzieży w Polsce.

PAP/RIRM

drukuj