fot. Caritas

76 tys. zł od Caritas Polska na remont ormiańskiego liceum w Aleppo

Caritas Polska przekazał na remont ormiańskiego liceum im. Karen Jeppe w Aleppo 76 tys. zł, a od 2016 roku przekazał na pomoc dla Syrii 46 mln zł – poinformowało PAP w środę biuro prasowe Caritas w przekazanym komunikacie.

W ormiańskim liceum im. Karen Jeppe w Aleppo praca wre. Trwa gruntowny remont głównego budynku szkoły, który ucierpiał w trakcie walk toczonych na terenie miasta. Caritas Polska przekazał 76 tys. zł. na dofinansowanie remontu szkoły, w tym renowację pomieszczeń służących nauczaniu przedmiotów przyrodniczych. Nieprzekraczalnym terminem ukończenia robót jest początek roku szkolnego 2019/2020. W drugim, mniejszym budynku, w 2017 roku zostały przeprowadzone niezbędne prace remontowe umożliwiające prowadzenie zajęć edukacyjnych.

W ramach remontu oczyszczono klasy z gruzu, wymieniono instalację elektryczną i hydraulikę. Zakupiono nowe biurka, wymieniono drzwi i okna. Naprawiono również zbiornik dostarczający wodę na parter budynku i ukończono remont toalet. Obecnie pomieszczenia są odmalowywane.

„Od 2016 roku Caritas Polska przekazał na pomoc dla Syrii ogromną kwotę ponad 46 mln zł” – przypomina dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

„Chciałbym bardzo serdecznie podziękować naszym darczyńcom, parafianom, diecezjanom, który ciągle wspierają przede wszystkim chrześcijan w Syrii, w Aleppo. Ta pomoc, która płynie z Polski jest bardzo ważna. Będąc w Aleppo od wielu ludzi słyszałem wielkie >>dziękuję<<, to pomoc, która bezpośrednio trafia do mieszkańców tego zrujnowanego miasta” – powiedział ks. Iżycki cytowany w komunikacie.

Ormiańskie liceum im. Karen Jeppe w Aleppo zostało założone w 1947 roku. Patronką liceum jest Karen Jeppe, duńska filantropka, która poświęciła swoje życie ormiańskim uchodźcom w Aleppo – zwłaszcza osieroconym dzieciom i wdowom, uciekającym przed ludobójstwem w trakcie I wojny światowej.

PAP/RIRM

drukuj