45 miesięcy od katastrofy smoleńskiej

Dziś mija 45 miesięcy od katastrofy rządowego TU 154M pod Smoleńskiem. W Warszawie i wielu innych miejscach w Polsce, tradycyjnie jak każdego dziesiątego dnia miesiąca, zostanie uczczona pamięć tragicznie zmarłych.

Każdego 10. dnia miesiąca w Warszawie oraz w innych miejscowościach w Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. Pamięć tragicznie zmarłych uczczą dziś rodziny ofiar, a także politycy  Prawa  i Sprawiedliwości.   

Dziś rano w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odprawiona została Msza św. w intencji ofiar tragedii. Przedstawiciele PiS-u udadzą się też przed pałac prezydencki gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

O godz. 19 sprawowana będzie Eucharystia w Archikatedrze św. Jana. Mszy św. przewodniczył będzie ks. prałat Bogdan Bartołd – proboszcz parafii archikatedralnej, a homilię wygłosi ks. prof. Waldemar Chrostowski. Następnie odbędzie się Marsz Pamięci. Transmisję Eucharystii przeprowadzą od godz. 19:00  Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj