26 lat w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie Radia Maryja

To już 26 lat za pośrednictwem Radia Maryja dociera do naszych domów katolicki głos prawdy i patriotyzmu, który budzi nadzieję i jest ostoją w codziennym życiu milionów Polaków zarówno w kraju, jak i za granicą.  Dziś za to wielkie dzieło dziękowali księża biskupi i arcybiskupi, kapłani, przedstawiciele władzy oraz tysiące pielgrzymów z Polski i całego świata. 

Pielgrzymi z całej Polski i zagranicy dziękowali Bogu za swoją rozgłośnię i dzieła przy niej powstałe. Swoją, bo wszyscy są częścią jednej wielkiej Rodziny Radia Maryja. I to dzięki ich wsparciu to dzieło utrzymuje się i rozwija.

Centralnym punktem dziękczynienia była uroczysta Eucharystia. Radio Maryja każdego dnia upowszechnia maryjny styl ewangelizacyjny – podkreślał administrator apostolski diecezji toruńskiej ks. bp Andrzej Suski. Pilną potrzebę zaangażowania mediów w dzieło nowej ewangelizacji widział św. Jan Paweł II.

– Wspierał duchowo nasze radio, wyznaczał mu zadania i kierunki działania oraz nieustanne zawierzał Maryi, która jest Gwiazdą Nowej Ewangelizacji. Przechowujemy w sercu słowa papieża: „Ja codziennie dziękuję Bogu, że w Polsce jest takie radio i że nazywa się Radio Maryja” – podkreślał ks. bp Suski.

Chcemy dzisiaj dziękować za powstanie i niesamowity rozwój Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych – mówił w czasie homilii ordynariusz diecezji włocławskiej ks. bp Wiesław Alojzy Mering.

– Dziękujemy Niepokalanej Patronce Radia Maryja, TV Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, dziękujemy za Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, za Instytut „Pamięć i Tożsamość” i za dobro, które te dzieła przynoszą Kościołowi i Polsce – wskazywał ks. bp Mering.

Tym dobrem – jak podkreślał ks. Biskup – jest ciągłe przypominanie nauczania św. Jana Pawła II, codzienne katechezy otwierające intelekty i serca słuchaczy na podstawowe wartości. Radiu Maryja należy się wdzięczność za budzenie miłości do ojczyzny, a także trudną sztukę uczenia służby ojczyźnie, przestawiania jej prawdziwej historii oraz nieustępliwą troskę o kulturę i narodowe dziedzictwo. Radio Maryja uczy także miłości do Europy i Kościoła. To na jego falach każdego dnia modli się tysiące słuchaczy, którzy tworzą wyjątkową wspólnotę – dodał.

– Dziękujemy Radiu Maryja za stworzenie prawdziwego ewenementu – Rodziny Radia Maryja. Nie ma czegoś podobnego w świecie. Nie ma tak dużej liczby osób utożsamiających się, miłujących, wspierających często swoim wdowim groszem wspaniałe dzieła – powiedział ks. bp Mering.

W imieniu prowincjała redemptorystów za dar Radia Maryja dziękował jego wikariusz o. Dariusz Paszyński CSsR.

– Kiedy słyszymy różne wypowiedzi członków Rodziny Radia Maryja, to przede wszystkim dziękują za możliwość doświadczenia Boga i rozwoju swojego życia duchowego. Dlatego dziękuję wam za waszą piękną posługę trwającą już 26 lat – wskazał o. Paszyński CSsR.

Całej radiowej Rodzinie za wsparcie dziękował dziś o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Trzeba iść dalej. Trzeba iść do tych, którzy może zagubili się, a może nie usłyszeli Ewangelii, także w Polsce i w Polonii. Radio Maryja technicznie dochodzi do wszystkich, tylko trzeba włączyć. My jesteśmy od tego, żeby pomóc innym włączyć – mówił założyciel Radia Maryja.

To szczególnie ważne w świecie, w którym bardzo silne są środowiska libertyńsko-lewicowe – podkreślał o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Apelował także do wszystkich o jedność i dbałość o Polskę.

Za działalność Radia Maryja w specjalnym liście dziękował prezydent Andrzej Duda.

– To, że dzisiaj możemy prowadzić naprawę państwa, budować silną, bezpieczną, sprawiedliwą, intensywnie rozwijającą się Polskę, w znacznej mierze stanowi zasługę tej wspaniałej wspólnoty zgromadzonej wokół Radia Maryja. Za to wszystko jako prezydent RP z serca dzisiaj dziękuję – wskazał prezydent Polski w liście odczytanym przez ministra Adama Kwiatkowskiego.

Radio Maryja jest przykładem służby człowiekowi w prawdzie, uczy wzajemnej miłości i szacunku – przypomniała w specjalnym liście premier Beata Szydło.

– Radio Maryja to katolicki głos w polskich domach. Musimy pamiętać, że jest to także głos niepodległościowy, zatroskany o wspólne dobro narodowe. Ta rozgłośnia łączy Polaków – jak żadne inne medium – na świecie – zaznaczyła polska premier w liście odczytanym przez Beatę Kempę.

Życzenia w przesłanym liście złożył także marszałek Senatu Stanisław Karczewski. List odczytał senator Waldemar Karska.

– Życzę, by ewangelizacja była w nim kontynuowana przez kolejne dziesięciolecia, służy ono bowiem Bogu, Ojczyźnie i Człowiekowi – wskazał Stanisław Karczewski.  

Specjalny list wystosował także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, a odczytał go minister Mariusz Błaszczak.

– Wierzę, że z tej toruńskiej służby Panu Bogu i Ojczyźnie wyrośnie lepszy świat oraz Polska naszych marzeń – wskazywał prezes Kaczyński.

Na uroczystościach nie mogło zabraknąć prezydenta Torunia – Michała Zaleskiego.

– Droga Rodzino Radia Maryja, dziękuję za piękno, za piękno, które przywozisz do nas, do Torunia, piękno miłości do Boga, do Jego Przenajświętszej Matki, do ludzi i do Ojczyzny – mówił Michał Zaleski.

Za tydzień 26. rocznicę powstania Radia Maryja będziemy świętować w Bydgoszczy. Początkowo audycje docierały do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowościach. Dziś fale katolickiego głosu w naszych domach są słyszalne na całym świecie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl