fot. twitter.com

25 lipca spotkanie premiera z przedstawicielami środowisk rolniczych

25 lipca premier Mateusz Morawiecki spotka się w Warszawie z przedstawicielami środowisk rolniczych. Rozmowy mają się odbyć w budynku ministerstwa rolnictwa i dotyczyć m.in. problemów producentów owoców.

O spotkaniu poinformował premier Mateusz Morawiecki, który spotkał się wczoraj w Kraśniku w województwie lubelskim z protestującymi rolnikami.

– Rozmawialiśmy m.in. o tym, czego dotyczy ten protest, np.: importu owoców miękkich z Ukrainy. To będzie przedmiotem bardzo dokładnych kontroli. Rozmawialiśmy również o obszarze odbudowy przetwórstwa spożywczego. To jest wielka sprawa, którą teraz staramy się zrobić. Wyprzedaż np. Hortexu powoduje, że dzisiaj odbiorcami malin, wiśni czy jabłek są monopoliści, często zagraniczni. My chcemy przez działania UOKiK-u zapobiegać praktykom monopolistycznym – podkreślił premier.

Rozmowy z rolnikami odbyły się tuż po uroczystości odsłonięcia pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej w Kraśniku. Rolnicy protestujący w okolicach pomnika próbowali zakłócić przemówienie premiera m.in. okrzykami i dźwiękiem syren.

Problem dla rolników i sadowników są w tym sezonie m.in. niskie ceny skupu owoców. Kwestie tę podnosili m.in. organizatorzy protestu, który odbył się w piątek w Warszawie.

RIRM

drukuj