[TYLKO U NAS] Min. J. Sellin o muzeum na Westerplatte: Jestem wdzięczny posłom Prawa i Sprawiedliwości

Bardzo jestem wdzięczny posłom Prawa i Sprawiedliwości, którzy tę inicjatywę przygotowali i podjęli ustawę o ujednoliceniu własności na terenie Półwyspu Westerplatte, bo tam jest co najmniej kilku właścicieli publicznych i prywatnych. Bez tego ujednolicenia nie uda się zbudować na terenie tej symbolicznej, ważnej i powszechnie znanej bitwy, jaką Polacy stoczyli – mówił Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, w rozmowie z Redakcją Portalową Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] P. Jaki: Rzeczpospolita Europejska? Takie wypowiedzi trzeba traktować jako próby likwidacji Polski

Takie wypowiedzi trzeba traktować jako próby likwidacji Polski – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja Patryk Jaki, poseł Parlamentu Europejskiego, komentując zapowiedź posła klubu Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska Krzysztofa Mieszkowskiego, który przyznał, że jest zwolennikiem utworzenia Rzeczpospolitej Europejskiej.

Niepewne koalicje w wyborach parlamentarnych

Do jesiennych wyborów parlamentarnych zostały już cztery miesiące. Partie pracują nad programami, które przedstawią wyborcom. Wiele wskazuje na to, że zmienią się także składy niektórych partii. Trwają również rozmowy nad tworzeniem kolejnych koalicji, które miałyby pokonać Prawo i Sprawiedliwość.