[TYLKO U NAS] J. Kanthak: Chcielibyśmy żeby do sprawy reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce podchodzono obiektywnie i na podstawie mierzalnych czynników

Chcielibyśmy żeby do sprawy reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce podchodzono obiektywnie i na podstawie mierzalnych czynników. A nie na podstawie jakiś doniesień – mówił w sobotnim programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Jan Kanthak, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

Prezes Towarzystwa Ukraińskiego w Polsce podsyca relacje polsko-ukraińskie i próbuje promować banderyzm na terenie naszego kraju

Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadzi śledztwo w sprawie wypowiedzi prezesa Towarzystwa Ukraińskiego dra Grzegorza Kuprianowicza. Przed miesiącem w Sahryniu stwierdził on, że żołnierze Armii Krajowej wymordowali mieszkających tam Ukraińców, a skalę poległych w akcji odwetowo-prewencyjnej AK z 1944 roku zrównał z rzezią wołyńską. Zawiadomienie złożył wojewoda lubelski prof. Przemysław Czarnek.

Lubuskie: umiarkowany wzrost liczebności rybołowa

Prowadzony w woj. lubuskim monitoring rybołowa wykazał, że nastąpił umiarkowany wzrost liczebności tych ptaków. Ich obecność stwierdzono na 10 stanowiskach; na ośmiu pary zajęły gniazda, na dwóch były pojedyncze osobniki. Do lęgów przystąpiły o dwie pary więcej niż przed rokiem – poinformował Michał Bielewicz z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp.