Watykan: Minister M. Gróbarczyk zaprosił Ojca Świętego do odwiedzenia „Daru Młodzieży”  

Ojciec Święty Franciszek otrzymał specjalne zaproszenie do odwiedzenia „Daru Młodzieży”, który przypłynie na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Złożył je dzisiaj w Watykanie minister Marek Gróbarczyk. Szefowi resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej towarzyszyli uczestnicy Rejsu Niepodległości.  

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o raporcie technicznym podkomisji smoleńskiej: Skupiliśmy się na zdefiniowaniu przyczyny śmierci polskiej elity narodowej

Skupiliśmy się na jednej kwestii, która zawsze, w każdym dochodzeniu, w każdym postępowaniu, jest absolutnie kluczowa, a więc zdefiniowaniu przyczyny śmierci polskiej elity narodowej w tym wypadku. Tak naprawdę bez zdefiniowania przyczyny śmierci całe postępowanie może się rozmyć w różnych hipotezach, bezpłodnych dyskusjach – mówił w środowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej w latach 2015-2018.

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Dzięki szczytowi NATO oraz umowie bilateralnej ze Stanami Zjednoczonymi dysponujemy obecnością wojsk natowskich i amerykańskich w Polsce

Dzięki przeprowadzonemu szczytowi NATO, a także umowie bilateralnej ze Stanami Zjednoczonymi, dysponujemy dzisiaj – mamy na teranie Polski, ale także państw bałtyckich, Rumunii – obecność, zarówno wojsk natowskich, jak i wojsk amerykańskich – powiedział w środę w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.