[TYLKO U NAS] J. Brudziński: Słowa Tuska, że rząd PiS realizuje politykę Kremla – jest takim kabotyństwem, jak wszystko, co robi on w Brukseli

Żaden Verhofstadt, żaden Timmermans, ani żadna inna urzędniczyna brukselska nie może nam, Polakom, zakazać, żebyśmy byli dumni z naszej historii, żebyśmy świętowali pod biało-czerwoną flagą – akcentował Joachim Brudziński podczas dzisiejszych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. Wicemarszałek Sejmu RP odniósł się do rezolucji PE przeciwko Polsce oraz do działań Donalda Tuska podejmowanych przeciwko własnej ojczyźnie.

Rozwój branży kosmicznej w Polsce

Wicepremier Mateusz Morawiecki stawia na branżę kosmiczną. Podczas konferencji „5 lat Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej” minister finansów i rozwoju zapewnił, że Polska będzie inwestować coraz więcej pieniędzy w przemysł kosmiczny.

Prof. J. Szyszko: Spełniamy w 100 proc sugestie KE ws Puszczy Białowieskiej

Polsce nie grożą żadne kary w sprawie Puszczy Białowieskiej zapewnia minister środowiska prof. Jan Szyszko. Jak podkreśla Polska będzie w stu procentach spełniać sugestie we wniosku tymczasowym Komisji Europejskiej. To reakcja na wczorajszą decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Zażądał on kary stu tysięcy euro za każdy dzień prowadzenia wycinki w Puszczy Białowieskiej. Platforma Obywatelska domaga się komisji śledczej w sprawie puszczy. Z kolei politycy Nowoczesnej chcą dymisji ministra środowiska.